Depilace

Epilace a depilace

Nabízíme pestrou nabídku služeb pro odstranění chloupků – epilace / depilace. Vybírat můžete z epilačních zákroků odstraňujících chloupky i s kořínky. Oproti depilaci, kdy je odstraněna pouze viditelná část chloupku, je při epilaci chloupek odstraněn celý včetně kořínku. Díky tomu je zajištěn dlouhodobější efekt v podobě hladké pokožky.

Všechny epilace / depilace provádí vysoce profesionální personál, který Vám zákaznicím a zákazníkům, doporučí nejvhodnější ošetření a zároveň ho provede tak, abyste byli opravdu spokojeni. Dopřejte své pokožce tu nejvyšší kvalitu provedení epilace. Nabízené zákroky naleznete i v dalších salonech, ale u nás klademe důraz i na další hodnoty, jako je odbornost provedení, použité materiály nebo přístroje a v neposlední řadě komfortní a krásné prostředí.

Vzhledem k tomu, že jsou termíny epilace a depilace obecně zaměňovány, jsou i v následujícím textu používány obecně známé názvy jednotlivých ošetření, ač nejsou mnohdy fakticky správné. Není to naše neznalost nebo opominutí, ale rozhodli jsme se pro volbu názvů, které jsou u zákazníků obecně ustálené a tím pro ně nejsou matoucí. Všechna nabízená ošetření jsou epilacemi – odstraňují chloupky včetně kořínků, přestože jsou nazývány jako depilace. Děkujeme za pochopení.

Depilace voskem

depilace_voskem_w300-2

Voskem se depilují lidé již odnepaměti. Ve starém Římě dokonce existovalo povolání depilačního specialisty, který pomocí nejrůznějších technik zbavoval ochlupení zejména mladé aristokraty. Tehdy využívali zejména vosk z pryskyřice a od té doby se příliš nezměnilo. Mnoho lidí napadne, že nanést vosk a strhnout přeci není nic, co by nezvládli doma. V drogerii lze nalézt nepřeberné množství vosků a voskových pásků, které domácí depilaci mohou skutečně usnadnit.

Proč do kosmetického salonu na depilaci voskem?

Důvodů, proč na depilaci voskem do salon je hned několik. Profesionál ví, co dělá a má “grif”, umí trhnout dostatečně rychle, aby chloupky vytrhnul efektivně a nezpůsobil poranění pokožky. Vosk musí mít ideální teplotu a je třeba jej nanést v dostatečné vrstvě. Hygiena je další důležitý aspekt. Kosmetička vaši pokožku po depilaci ošetří tak, aby se minimalizovalo riziko podráždění, zanesení infekce a zarůstání chloupků.

Intimní depilace

Nikoho nebaví neustále kontrolovat, jestli má hladké nohy a zda z bikin náhodou nevyčuhuje nějaký chloupek, a to nejen na dovolené.

Depilace voskem intimních partií je nejlepší možné řešení, jak nechat žiletky doma.

Co je to bikini depilace? V každém salónu se názvy typů depilace voskem v oblasti bikin mohou lišit. Přímo na místě se s kosmetičkou můžete domluvit, kde všude chcete v oblasti intimu chloupky odstranit a kde ponechat.

Jak se na depilaci voskem připravit

Délka chloupků je velice důležitá a závisí na ní úspěšnost celé depilace. Správně dlouhý chloupek by měl mít mezi kolem 5 mm. Kratší chloupky nejde voskem dobře zachytit, celý proces bude bolestivější a méně účinný, naopak delší chloupky už jsou také problematické.

Když už jste v salonu, je důležité se uvolnit. Zhluboka se nadechněte a důvěřujte kosmetičce. Stud nechte stranou, nejste první, ani poslední, kdo depilaci podstupuje.

Následná péče

Po depilaci voskem je třeba ošetřit pokožku tak, aby se zabránilo zarůstání chloupků. Možná se na kůži objeví malé červené hrbolky, ty jsou způsobené růstem chloupků, které jsou uvězněné pod starými kožními buňkami. K důkladnému odstranění odumřelých kožních buněk masírujte oblast lufou, houbou nebo kartáčem. Masáž pomůže chloupkům na povrch. Většině lidí od zarůstání spolehlivě pomůže jednoduše peelingový krém, použitý jednou nebo dvakrát týdně. Zjistíte-li, že některá část těla je náchylnější ke vzniku červených hrbolků, použijte velmi měkký kartáček na zuby s jemným mycím gelem a krouživými pohyby uvolňujte zarostlé chloupky.

Opakování depilace voskem

První depilace voskem může být velmi bolestivá, ale chloupky po několika opakováních rostou měkčí a dají se snadněji vytáhnout. Čím častěji docházíte na depilaci, tím je odstranění snadnější a méně bolestivé. Intenzita růstu chloupků je u každého člověka jiná, nejčastěji však výsledek depilace voskem vydrží 4 až 6 týdnů

Depilace cukrovou pastou

depilace cukrovou pastou

Máloco se vyrovná pocitu hladké pokožky. Jste již otrávená z neustálého holení a porozhlížíte se po jiných možnostech, jak se zbavit chloupků na svém těle? Možná vás osloví stovkami let prověřená metoda z Blízkého východu. Depilace cukrovou pasou je spolu s voskem nejstarší metodou depilace na světě. Touto metodou se depilovalo již ve starověkém Egyptě, Mezopotámii a Řecku. Dodnes je tento způsob zbavování chloupků nejpopulárnější mezi ženami z orientu.

Čistá příroda

Cukrová pasta je vyrobena z přírodních látek bez jakýchkoli chemických přídavků, jako jsou barviva nebo konzervantů. Obvykle se skládá z cukru, vody a citronové šťávy, které se společně zahřívají až dokud zkaramelizují. Neobsahuje alergeny, a proto je tento druh depilace vhodný pro každý typ pokožky. Cukrová pasta není pro kůži tak invazivní jako například depilační vosk, a proto se nemusíte bát poškození pokožky na depilovaných místech.

Pasta nejen spolehlivě a šetrně odstraní chloupky, ale také odumřelé buňky z povrchu pokožky, čímž jí zanechá hladší, čistší a jemnější.

Depilace cukrovou pastou je vhodná i pro osoby trpící ekzémy či lupénkou.

Minimální bolest při depilaci cukrovou pastou

Cukrová pasta se nejprve ohřeje ve vodní lázni na teplotu blízkou teplotě těla. Nemusíte se tedy bát, že by vás pasta při kontaktu s pokožkou pálila. Kosmetička poté nanese cukrovou pastu na depilované místo. Nanášení probíhá vždy proti směru růstu chloupků, aby pasta přilnula dokonale na všechny chloupky. Následná depilace však již probíhá po směru růstu chloupků. Tím je zajištěno, že se chloupky nepřetrhnou a také, že pokožka není mechanicky poškozena. Samotná depilace cukrovou pastou díky tomuto postupu není tak bolestivá, jako například vosk. Díky tomu lze relativně bezbolestně odstraňovat chloupky i z citlivých míst jako je například obličej nebo intimní partie. Koneckonců, cukrová brazilská depilace pomalu vytlačuje tu klasickou voskovou.

Hebká pokožka jako bonus

Částečky cukru odstraňují odumřelé buňky na povrchu pokožky, takže ji zanechávají hladkou a výsledek je tak dva v jednom – depilace i peeling. Vysoký obsah cukru má přirozené antibakteriální účinky, díky tomu je riziko podráždění, infekce a zarůstání chloupků sníženo na naprosté minimum.

Poctivá příprava

Stejně jako u depilace voskem je pro nejlepší výsledky potřeba, aby chloupky byly dlouhé zhruba 5 milimetrů. Do takovéto délky chloupky obyčejně dorostou za necelé dva týdny od posledního holení. Pár dní před depilací také doporučujeme provést peeling a masáž případných zarostlých chloupků. Pokožku promažte, aby byla vláčná a hydratovaná.

Výsledek, který stojí za to

Depilace cukrovou pastou vás zbaví chloupků na 6-8 týdnů, samozřejmě je to velmi individuální. Pokožka je zanechána hladká a bez podráždění. Chloupky při opakování procedury postupně slábnou a nezarůstají. Opakovaným depilováním mohou chloupky po čase zmizet úplně.

 

Brazilská depilace – depilace intimních partií

brazilská depilace

Nabízíme depilaci intimních partií, která je častěji označována jako brazilská depilace.Brazilská depilace je prováděna s nejvyšší možnou mírou komfortu v diskrétním prostření našeho salonu na Praze 4. Pro účely epilace / depilace si můžete vybrat z rozmanitých kombinací, které Vám poskytnou spojení různých metod a také možnosti si určit, jaké tvary při proceduře požadujete ponechat. Volba zda bude brazilská depilace provedena v celé oblasti intimních partií nebo bude ponechán konkrétní tvar zbývajících chloupků, je zcela na individuálních preferencích. Fantazii se u nás meze nekladou. Naproti tomu použitou metodu pro brazilskou depilaci / epilaci si musíte zvolit z níže uvedených možností.

Brazilská depilace voskem

Jak již název napovídá je tato depilace prováděna s využitím vosku. Nenechte se odradit, pokud jste již někdy zkoušeli depilaci voskem v domácím prostředí a použití vosku v intimních partiích Vás trochu děsí. Rozdíl není pouze v tom, že používáme kvalitní materiály a optimální postupy. Ne méně podstatný rozdíl je v tom, že náš personál ovládá potřebný “grif”, aby byla brazilská depilace voskem efektivní a minimálně bolestivá.

 

Brazilská depilace cukrovou pastou

Brazilská depilace využívající cukrovou pastu je moderní metoda pro odstranění chloupků v oblasti intimních partií. Podstatná výhoda je v jejím přírodním složením, které je antialergenní a zanechává pokožku nejen bez chloupků, ale také hladší. Té je dosaženo odstraněním odumřelých buněk pokožky a tak je druhotným efektem peeling v ošetřené oblasti. Také vyniká nižší mírou bolestivosti oproti vosku, který svými vlastnostmi začíná postupně nahrazovat.

Původ názvu Brazilská depilace

Dnes už všeobecně zažité označení pro brazilskou depilaci značí celkovou depilaci intimních partií. Za svůj název vděčí brazilská depilace slunné Brazílii, kde se krásné tanečnice vystavovaly na karnevalu v Rio de Janeiro ve svůdných kostýmech a tangách, takže pochopitelně svoje intimní partie musely mít depilované. Trend hladké pokožky se tedy nevyhnul i partiím zcela nejintimnějším a dnes už je brazilská depilace hygienický standart. Většina žen, ale i mužů pravidelně dbá o to, aby i intimní partie zůstaly zcela nebo částečně bez chloupků. Brazilská depilace / epilace je označení pro úplné odstranění ochlupení v intimních partiích, a to včetně odstranění chloupků v oblasti zadečku. Při takovéto depilaci intimních partií si některé ženy ponechávají proužek chloupků uprostřed a takovou brazilskou depilaci pak nazýváme G-String. V případě ponechání většího trojúhelníku chloupků hovoříme o brazilské depilaci Californian.