Masáže

Masáže

Masáž je nejstarší forma léčby, která byla využívána pro své blahodárné účinky. První zmínky o masážích se objevují v období 5.000 př.n.l. ve starém Egyptě. Další zmínky můžeme nalézt v Číně, Indii, Řecku a také Japonsku. Například v Indii (1.800 př.n.l.) patřila masáž do každodenní osobní hygieny a popisují ji také Védy (jedny z nejstarších textů v tradici indoevropských národů). Čas rychle plynul a v 16. Století našeho letopočtu byla vydána v Číně první velká encyklopedie, která podrobně popisovala základy masáží.
V našich končinách se ve velké míře používalo tepání, metličky, parní lázně a masti s výtažky rostlin, až v 18. stol.n.l. popsal fyziologické účinky masáže němec Hoffman, který zdůrazňoval její důležitost pro upevňování zdraví.

„Masáž je léčivá terapie za pomocí dotyků, při níž se stimuluje kůže a miliony buněk, nervových zakončení a krevních vlásečnic.“

Dotek masáže

Dotek při masáži pomocí jakékoliv techniky působí na tělo doslova mocně, přirozeně a blahodárně. Má léčivou schopnost, která je dostupná nám všem stejně jako úsměv či jen pohlazení po tváři. Pokud je masáž provedena správně s laskavým přístupem, uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, předává teplo a pocit jistoty.

Efekt masáže

Díky masáži probudíte mysl i tělo zároveň, spojíte tak cit a zároveň bolest, která vás učí naslouchat a reagovat. Masáž napomáhá ke zlepšení krevního oběhu a odplavuje škodlivé látky z těla, které vyvolávají únavu. Při naprostém uvolnění svalů a pravidelném masírování se zlepší výživa svalů. Pomalá a lehce prováděná masáž má uklidňující účinky na rozdíl od masáže rychlejší a silnější, která působí dráždivě a povzbudivě i energicky. Masáž také spouští uvolňování neurohormonů „dobré nálady“, které zase stimulují obranyschopnost vašeho těla. Pokožka se stává pružnější díky odstranění zrohovatělé vrstvy kůže a zároveň tím zpomalí tvorbu vrásek.

Význam masáže je tedy obrovský, působí na stav organismu a to jak na úrovni tělesné tak duševní. Proto se nechte unést do světa odpočinku, klidu a relaxace.
Dopřejte si masáž a udělejte něco pro sebe.